Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad z Pacjentem, dotyczący stanu zdrowia, przebytych urazów czy operacji, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Warto na pierwszą wizytę zabrać ze sobą dokumentację medyczną.
Aby zabieg był dla Państwa komfortowy i przyjemny zalecamy:
Masaż klasyczny ma pozytywny wpływ nie tylko na fizyczną, ale też i psychiczną sferę naszego organizmu.
Przede wszystkim masaż klasyczny:
Masaż rehabilitacyjny/przeciwbólowy umiejętnie łączy różne techniki terapeutyczne. Poprzez umiejętne oddziaływanie na tkanki pacjenta, masażysta wzmacnia i rozluźnia mięśnie. Zabieg ten wykorzystywany jest w rehabilitacji oraz profilaktyce.
Skutecznie:
Masaż relaksacyjny jest znakomitą formą relaksu, na jaką zasługuje każdy z nas. W moim gabinecie przeprowadzam go przy blasku świec zapachowych i odprężającej muzyce. Wykonując masaż relaksacyjny skupiam się na tym, by maksymalnie obniżyć napięcie mięśniowe i uwolnić zablokowane obszary. Stosuję delikatny ucisk, dzięki czemu Pacjent czuje przyjemne ukojenie i może w pełni wyciszyć myśli. Powolne i płynne ruchy, głaskanie oraz delikatne ugniatanie działają wyciszająco i sprzyjają osiągnięciu błogiego stanu.
Masaż sportowy jest intensywniejszy od masażu klasycznego. Stosuje się w nim bardziej energiczne i silniejsze rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. Masaż sportowy jest jednym z elementów szeroko rozumianej odnowy biologicznej.
Spełnia funkcję: rozgrzewającą, regenerującą i leczniczą, dlatego można go podzielić między innymi na:
masaż treningowy - eliminuje przetrenowanie i przyspiesza procesy odnowy biologicznej
masaż przedstartowy – maksymalne rozgrzanie w krótkim czasie, uzupełnienie rozgrzewki
masaż powysiłkowy – doprowadzenie organizmu w krótkim czasie do stanu prawidłowego
Masaż antycelulitowy jest doskonałym dodatkiem do procesu odchudzania. Podczas energicznie wykonywanych technik głaskania, rozcierania i ugniatania dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych i odprowadzenia ich do węzłów chłonnych, a następnie wydalenia wraz z toksynami na zewnątrz. Przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu od kilku do kilkunastu godzin po zabiegu spalanie kalorii jest dużo szybsze i efektywniejsze, dlatego też najlepsze efekty przynosi połączenie masażu z ćwiczeniami. Podczas masażu antycellulitowego używamy przede wszystkim rąk, olejków, masażerów wibracyjnych oraz bańki chińskiej, pod którą po zassaniu tkanki wytwarza się ciśnienie, powodujące jeszcze intensywniejsze przekrwienie skóry i rozbijanie cellulitu. Po pierwszych zabiegach można zaobserwować na ciele niewielkie siniaki, które bardzo szybko znikają – po każdej wizycie pojawia się ich coraz mniej.
Masaż kontrlateralny jest odmianą masażu leczniczego i jedną z technik bazujących na wiedzy z zakresu neurofizjologii. Wykonuje się go w obrębie zdrowej kończyny, by pomóc kończynie chorej, na której nie można przeprowadzić zabiegu z powodu urazów, chorób, stanów zapalnych czy unieruchomienia. Jego celem jest przyspieszenie procesu zdrowienia i leczenia.
Cechą charakterystyczną masażu izometrycznego jest fakt, że wykonuje się go na napiętym mięśniu lub całych grupach mięśniowych. Jak nazwa wskazuje, skurcz musi być izometryczny, tzn. bez zmiany długości włókien mięśniowych. Przed przystąpieniem do pierwszej sesji mierzymy obwód masowanej części ciała w 2 miejscach, aby po zakończeniu terapii móc porównać przyrost masy. Mierzone miejsca należy dokładnie zaznaczyć, aby ponowny pomiar został wykonany identycznie.
Drenaż limfatyczny, często nazywany masażem limfatycznym, to bezbolesny i relaksujący zabieg. Poprzez odpowiednio zastosowany ucisk:
Ćwiczenia z masażem dla seniorów dedykowane są dla osób starszych ze wskazaniami do stosowania masażu w chorobach układu krążenia, układu oddechowego, nerwowego, chorobach reumatycznych, chorobach narządu ruchu. Poprzedzone są dokładnym wywiadem z Pacjentem, a ćwiczenia i masaż są każdorazowo dostosowywane do schorzenia i potrzeb. Po zabiegu Pacjent otrzymuje butelkę wody mineralnej.
Kinesiotaping to metoda oklejania specjalnymi plastrami, których rozciągliwość i elastyczność są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Skóra jest bardzo delikatnie naciągana. Poprawa mikrokrażenia i przepływ limfy wspomaga wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejsza stany zapalne. Działanie przeciwbólowe wynika z oddziaływania na receptory położone w skórze. Plaster może pełnić rolę stałego drenażu limfatycznego lub być uzupełnieniem dla drenażu manualnego. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, ułatwiając wykonanie ruchu, koryguje ustawienie oraz pracę stawów, zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.